Kommenteeri

Balti karikavõistlused laevamudelismis 2023

30.6-2.7.2023 toimusid Kõpus Balti karikavõistlused laevamudelismis. Karikavõistlusel osales 55 laevamudelisportlast kolmest Balti riigist - Eestist, Lätist ja Leedust.
Kuni 19 aastaseid juuniore osales 19. Võistles kokku 102 paati, millest elektripaate oli 58 ja sisepõlemismootoriga 44 paati.
Eesti parimad juuniorid olid Rebeka Rebane Viljandist, kes saavutas esikoha kõigis noorte elektripaadi klassides ning Artjom Vakhromeev Tallinnast, kes tuli kahes noorte elektripaadi klassides teiseks.
Auhinnalistele kohtadele tulid veel Joonas Mägi  Viljandist - teine koht ja Jegor Subbotin  Tallinnast - kolmas koht.
Sisepõlemismootori klassis 3,5 cm3 sõitsid juuniorid ja seeniorid ühistes sõitudes. Parima tulemusega sai finaali noorsportlane Jegor Subbotin. Paraku finaalsõidus sai kokkupõrkes tema paat niivõrd kahjustada, et tuli liidrikohalt katkestada.
Sisepõlemismootoriga paadiklassides 7,5 ja 15 cm3 näitasid maailma tasemel tulemusi mitmekordsed maailma- ja Euroopa meistrid Valentinas Pumputis Leedust ja Vladislav Krasovsky.
Tulemused, fotod ja videod võistlustest Kõpus on leitavad internetis http:// www.modelboat.ee ja Facebookis - laevamudelism.
Info: Toomas Tõrv