Kommenteeri

Eesti Meistrivõistlused juhtrajamudelitele 2019

16.-17. märtsil 2019 a. toimusid üle paljude aastate jälle Eesti Meistrivõistlused juhtrajamudelitele Nõmmel. Võidusõitu jagus kahele päevale varahommikust hilisõhtuni. Medalite peale sõitsid võidu nii noored kui ka täiskasvanud.
16.-17. märtsil 2019  toimusid üle paljude aastate jälle Eesti Meistrivõistlused juhtrajamudelitele Nõmmel. Võidusõitu jagus kahele päevale varahommikust hilisõhtuni. Medalite peale sõitsid võidu nii noored kui ka täiskasvanud.
Laupäeval, 16. märtsil võistlesid lapsed vanuses kuni 14a. klassis N-14. Peale seda võisteldi klassis F1-32 ning päeva lõpetas kõige osavõturohkem mudeliklass Production-24.
Pühapäeval, 17.märtsil võistlesid kõige kiiremad mudeliklassid ehk siis ES-32, Open-12 ja kiireim mudeliklass ES-24. Võistluste tulemusi vaata www.etsl.ee/tulemused
Eesti Meistrivõistlused on soojenduseks ISRA Põhja-Euroopa Meistrivõistlustele, mis toimuvad samuti Nõmme Huvikoolis 29.-31. märtsil 2019. Võistlejaid on oodata 9 riigist ja kaugeim külaline saabub Uus-Meremaalt.
Neljapäeva õhtul ja reedel peetakse treeningsõite. Võistlus saab alguse reedel, 29. märtsi  õhtul kell 18.00 mudeliklassi ES-32 kvalifikatsioonivõistlusega.
Laupäeval, 30. märtsil võisteldakse klassides ES-32 ja F1-32. Pühapäeval, 31. märtsil võisteldakse kiireimas mudeliklassis ES-24.
Juhtraja automudelitega tehti algust seitsmekümnendate aastate alguses Nõmme Pioneeride majas aadressil Nurme 40. Eestvedajaks oli Eesti automudelispordi isa Artur Rand. Juhtraja automudelitega hakati tegelema üle kogu Eesti, tekkisid ringid Viljandisse, Sinti, Vändrasse, Sauele, Paidesse, ning Harmi, kuhu ehitati 1986. aastal tolle aja tingimustele vastav Eesti parim ringrada. Harmist kujuneski tolle aja juhtraja automudelismi keskus, kuna seal oli ainus ringrada, kus oli võimalik vabariiklikke ja ka Batimaade Karikavõistlusi pidada. 1990. aastate alguses alustas tegevust Haapsalu Lastekeskus, kuhu ehitati ringrada, mis vastas juba rahvusvahelisistele nõuetele. Alates 1977. aastast on Eestis korraldatud kaheetapilisi meistrivõistlusi, korraldajaks oli sel ajal ühing Noorus. 1983. aastast kehtestati NSV Liidus uued ”Automudelispordi võistluseeskirjad”. Esmakordselt oli neisse sisse võetud ka juhtrajamudelite ehitamise ühtsed eeskirjad. Nõuded on ära toodud ka Artur Ranna ”Juhtrajamudelite” raamatus (1980).
2018. aasta sügisel sai valmis Nõmme Huvikooli uus õppehoone, mis asub aadressil Vikerkaare 10. Sinna oli planeeritud uus ja kaasaja kõikidele rahvusvahelistele nõuetele vastav juhtrajamudelite ringrada. Kõik, mida hoolega tehakse, võtab aega ja nüüd võib öelda, et uus juhtrajamudelite keskus on huvilistele avatud.
Esimest korda 50-aastase juhtrajamudelite ajaloo jooksul sai Eesti juhtrajamudelite sünnikoht kaasaegse keskuse, kus huvilised saavad mudelite ehitamist ja nendega sõitmist õppimas käia.
Uudise info: Kaiar Tammeleht, Nõmme Huvikool

Lisa kommentaar

Email again: